Google Adwords Reklam Zaman Planlaması - Google Adwords Uzmanı

Google Adwords Reklam Zaman Planlaması

Google Adwords Reklam Zaman Planlaması Ayarları ile reklamın yayınlanacağı saatleri https://adwords.google.com.tr adresinden oturum açın saatleri ayarlayın. Aşama aşama Google Adwords reklamlarının yayınlanacağı saatleri nasıl ayarlayacağımıza bakalım.

 

Google Adwords Reklam Zaman Planlaması

Google Adwords Reklam Zaman Planlaması için belli saatlerde yayınlanmasını isteyebilirsiniz. Günün belli saatlerinde örneğin gece reklamların kapanmasını gündüz otomatik olarak açılmasını isteyebilirsiniz. Bence gece bir çok kesim ve kişi artık iletişim kurmak istemeyecektir. Ayrıca ilgili sektörde çalışan kişiler gece boş vakitlerinde ilgili sitelerini ararken reklamlara tıklaya tıklaya bütçenizi bitirecektir. Söz konusu geçersiz tıklamalar Google tarafından geri iadesi yapılabilir. Bunun için Google Adwords Uzmanı ile çalışmanızda yarar var. Reklam zaman saat ayarları planlamasını yaptıktan sonra reklamlarınız sadece belirlediğiniz saatlerde yayınlanacaktır. Böylece gereksiz bütçe tüketiminin önüne geçmiş olacaksınız.

 

Google’ nin Hazırladığı Örnek Videoya da bakabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Türkçe zaman planlamasını da ayarlayabilecek bir video hazırlayabiliriz.

 

Zamanlama Planlama Aşamaları

  1. AdWords https://adwords.google.com.tr adresinden oturum açın
  2. Hangi hesabı düzenleyecek iseniz hesabınızı açın.
  3. Üst kısımdaki Kampanyalar sekmesini tıklayın.
  4. Kampanyalar bölümünden ilgili kampanyanın adını tıklayarak seçiniz.
  5. Reklam Grupları bölümünde olmalısınız, Ayarlar sekmesini ve ardından Düzenle > Reklam zaman planlaması’ na tıklayın.
  6. üst kısımda Reklam zaman planlamasını değiştir  açılır penceresinden yayın saatleri ayarlayınız.
  7. 12 Saat veya 24 saat dilimine göre Öğleden önce veya öğleden sonra saatleri seçiniz.
  8. Son olarak Değişiklikleri yap a tıklayın.

 

NOT: Üst kısımda yer alan ayrıntılı basit talimatı uygularsanız çok basit bir şekilde reklam planlamanızı değiştirebilirsiniz. Günün belirlenen saatlerinde yayınlanacak olan reklamlarınız diğer saatlerde ise otomatik olarak kapanacaktır. Böylece her gün girip reklamları duraklatma veya iptal etmenize gerek kalmaz.

 

Unutmayın

Yaptığımız ayarlamalar sadece Google Adwords Reklam Zaman Planlaması için geçerlidir. Reklamların maksimum teklif stratejisi, varsayılan maksimum teklif, Ödeme yönteminin otomatik veya manual olması gibi diğer ayarlamalar farklı aşamalardan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir