WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak

WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak

WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak isteyenler için kesim çözüm, 2 mb dosya upload limiti, Ortam yükleme boyutunu arttırma yükseltmek yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

 

WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak

WordPress Ortam yükleme limiti arttırmak için aşağıda verdiğim kodu fonksiyon kodlarınız arasına yerleştiriniz. Bu sayede 2 mb olan ortam yükleme boyutunu arttırmış olacaksınız. Genel anlamıyla isteğe göre 10 mb veya 30 mb gibi ayarlayabilirsiniz. Kendinize ve ihtiyacınıza göre limitini de arttırabilirsiniz.
WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak

WordPress Ortam Boyutu Arttırma Kodu:

add_filter( 'upload_size_limit', 'wpse_70754_change_upload_size' );
function wpse_70754_change_upload_size()
{
return 1000 * 1024;
}

Yukarıda gördüğünüz üzere 1000 yazan kısımda yer alan alanı arttırabilirsiniz. Örneğin 10000 olduğunda 10 mb lık bir sınır belirlemiş olacaksınız ki bu da makul bir sınırdır. WordPress Ortam Dosya Yükleme Limitini Arttırmak isterseniz daha fazla rakam yazarak limiti arttırabilirsiniz.

WordPress Ortam Limiti Sorunu

Yüklenebilecek en büyük dosya boyutu: 2 MB

Wordoress Ortam Limiti sorunu için kesim çözümü sunduk. Ortam Yükleme sorunu için tek yapmanız gereken verdiğim kodları fonksiyon sayfanıza eklemek yeterli olacaktır. Daha sonra web sitenizde ortam > ekle > dosya sınırı 10 mb veya 30 mb gibi değerlerle daha kolay ve sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz.

php.ini ile dosya boyutunu arttırmak

Dosya Boyutunu arttırmanın bir diğer yöntemi de php.ini dosyası oluşturup, upload limitini arttırmak. Aşağıda yer alan kodları text dosyası oluşturup sitenizin kök dizinine atınız. Ardından dosya ismini php.ini olarak güncelleyiniz, İşlem tamamdır.

upload_max_filesize = 10M
post_max_size = 10M

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir