Cemil DÜNDAR SEO Uzmanı Google SEO Danışmanı

SEO Uzmanı

Kurumsal SEO Uzmanı, SEO Danışmanı, Dijital Pazarlama ve SEO çalışma süreçlerini yöneten web sitenizi arama motorlarında 1.sayfaya yükselten uzman kişidir.

 

SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu, temel amacı web sitelerinin, arama motorlarının (Google, Yandex, Bing, Yahoo) kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükselmesini sağlamaktır. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılmaktadır. SEO Uzmanı da bu konudaki en yetkin uzman kişidir. 

Cemil DÜNDAR SEO Uzmanı Google SEO Danışmanı

Kurumsal SEO Uzmanı

Kurumsal SEO Uzmanı, Temizlik Firmaları, Evden Eve Nakliyat Firmaları, Klima Servisleri, Yemek Fabrikaları, gibi Kurumsal firmalara hizmet vermektedir. Örneğin; Temizlik, Tadilat, Mobilya, Nakliye, Tamir, Organizasyon gibi sektörlerde faaliyet gösteren Web Sayfalarını arama motorlarında hedefledikleri kelimelerde yükseltmektedir. Bir nevi Kurumsal Firmaların SEO Danışmanıdır diyebiliriz.

 

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı, Web Sayfalarınızın Dijital Pazarlama süreçlerini yöneten ve yönlendiren kişidir. Gerektiğinde eğitim, yazılım ve kodlama ile çalışmalara yön verir. Çalışmaları kendiniz yapacak iseniz SEO Danışmanından süreç yönetimi ve Arama Motoru Optimizasyonu Stratejisi edinmelisiniz. Aksi halde doğru bildiğiniz bir yanlış yüzünden telafisi mümkün olmayan hatalar yapabilirsiniz.

 

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı ihtiyacınız var ise sizlere in iyi şekilde ve garantili olarak danışmanlık yapabilirim. SEO süreç yönetimi ve diğer konularda sizlere can alıcı kesin çözüm Stretejik SEO odaklı fikirler ile google ve diğer arama motorlarında yükselmenize yardımcı olmaya hazırım.

 

Garantili SEO Uzmanı

Kendisini SEO Uzmanı, Dijital Pazarlama Uzmanı, Goole Yetkilisi gibi tanımlayan ve Garantili SEO Çalışması yaptığını iddia eden bir çok kişi var. Hatta Google’de çalıştığını istediği sıraya bir kaç gün içerisinde getireceğini söyleyenler dahi var. Bana kalırsa Garantili SEO Çalışması yaptığını söyleyenler sadece bir yalandan ibaret. Gelişen ve her geçen gün güncellenen Google Algoritmalarına göre kriterler değişmektedir. SEO Uzun süreli bir süreçtir, bir kaç günde yapacağını iddia edenlerden uzak durunuz. Özellikle SEO Paketi adı altında sunulan spam linklerden ve çöp sitelerden yarar değil, sadece zarar görürsünüz.

 

İyi Bir SEO Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

 1. Web Tasarım Yazılım alanında en az 5 yıl tecrübesi olmalıdır.
 2. SEO Çalışmalarında en az 3 yıl tecrübesi olmalıdır.
 3. Google Analytics, Google Webmaster Araçları ve Yandex Metrica gibi araçlarını iyi kullanabilmelidir.
 4. Daha önce başarılı çalışmaları olmalıdır.
 5. Php, html, asp gibi temel kolama dillerini (Kodlama bilmeyen SEO Uzmanı olmaz!) bilmelidir.
 6. Web Tasarım, Yazılım, Kodlama bilmiyorsa çalışmayınız.
 7. Doğal, Manüel, Kaliteli ve Güncel SEO Teknikleri ile çalışmalıdır.
 8. Bilişim ve Teknoloji alanında Üniversite mezunu tercihiniz olmalıdır. İlkokul Mezunu SEO Uzmanı olduğunu iddia edenlerden uzak durunuz.
 9. Makale Yazarı olabilir, özellikle Özgün ve Kaliteli makale ve içerikler yazabilmelidir.
 10. Anahtar kelime önerileri ve rakip site analizlerini profesyonel bir şekilde sunmalıdır.
 11. Düzenli ve tutarlı rapor vermelidir.
 12. Yüzde % 100 garanti veriyorsa hemen kaçın.
 13. Google, Yandex Bing ve Yahoo ile anlaşmamız var, akrabamız var diyorsa görüşmenizi sonlandırın.
 14. Backlink paketleri gibi çöp sitelerden yapılmış teklifleri geri çevirin. Ucuz diye herkesin tercih ettiğini unutmayın, siz de herkes gibi olmayın. Siteniz Spam olarak ceza alabilir.
 15. Arama motorları ve Google Algoritmalarını yakından takip etmelidir.
 16. Doğal olmayan zararlı blackhat, hacklink, spam, +18 gibi kötü tekniklerden bahsediyorsa bu kişi sitenizi cezaya sokacaktır.
 17. Otomatik seo programları ile çalıştığını söyleyen kişilerden uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir