Wordpress Sayfa Şablonu Oluşturmak - Wordpress Özel Sayfa Yazı Şablonu

WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak

Özelleştirilmiş WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak çok kolay! WordPess Temanıza özel İçerik sayfa şablonları oluşturun siteniz daha fonksiyonlu hale gelsin.

 

WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak

WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak şu şekilde;  WordPress sisteminde sayfalar > yeni sayfa ekle kısmında şablon seçerek önceden hazırladığınız özel şablonları sayfa olarak gösterebilirsiniz. Özel oluşturulmuş şablonlar ile yeni sayfa eklemek daha kolay hale gelmektedir.

 

WordPress Sayfa Şablonu Nasıl Yapılır ?

WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak, WordPress te page.php sayfa şablonunu açın. < ?php get_header(); ?> kodunun hemen üstüne aşağıdaki kodu yapıştırın ve istediğiniz ismi veriniz.

<?php
/*
 Template Name: Cemil DÜNDAR
*/
?>

 

WordPress Özel Sayfa Oluşturma

Özel Sayfa oluşturmak için örnek page.php Sayfa içinde kullanımı şu şekildedir.

<?php /* Template Name: Cemil DÜNDAR */ ?> 
<?php get_header(); ?>

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>

// İçerik Kodlarınız

<?php endwhile;else : ?>
<?php endif; ?>

<?php get_sidebar(); ?>

<?php get_footer(); ?>

 

WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak, page.php sayfasını farklı kaydet diyerek, farklı bir isim ile kaydediniz. Örneğin “arsiv.php” gibi. Oluşturduğunuz yeni sayfayı tema dosyalarının içinde page.php nin bulunduğu bölüme bırakınız. Ardından sitenizin paneline dönüp, Sayfalar > Yeni Ekle > Sayfa Özellikleri – Şablon kısmından önceden oluşturduğunuz şablonu seçip yayımlayınız.

 

WordPress Özel Sayfa Kullanım Amacı:

WordPress’de özel sayfa kullanım amacı fazla kod kullanmak ve eklenti kullanarak siteyi yormamak, site hızını düşürmemektir. Bunun yanında kullanım amacınıza göre template şablon ismini değiştirebilir ve ona göre içerik oluşturursunuz. Anasayfa, Hakkımızda, Kurumsal, Hizmetlerimiz, İletişim, Galeri, Foto Galeri, Video Galeri, Arşiv, İlanlar, Müşteri Yorumları, Satılık, Kiralık, Ekleme şablonları ve daha bir çok konuda şablon sayfa oluşturulabilir.

 

Sonuç;

Gereksiz eklentiler ve ekstra kodlama gerek kalmadan, tek tıkla yayımlanabililen, kullanılabilen sayfalar oluşturmak. Kişiye Özel WordPress Sayfa Şablonları ile daha fonksiyonlu ve daha kullanışlı web site sayfaları oluşturabilirsiniz. WordPress Sayfa Şablonu Oluşturmak işte bu bu kadar kolay.

Ortalama puan: 5 / 5. Oy sayısı: 854

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir